R463R422000M2K
Manufacturer: Kemet
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
| Part Number: | R463R422000M2K |
|---|---|
| Generic: | R46 |
| CAGE Code: | 31433, 5D1L9 |
| Category: | Fixed Capacitors |
| Part Type: | Capacitors |
| Qualifications: | UL |
|---|---|
| Date of Introduction: | February 2007 |
| Lifecycle Stage: | Discontinued-Transferred |
Package Information
| Package Style: | Radial |
|---|---|
| Terminals: | 2 |
| Height: | 25.00 mm |
| Operating Temperature: | -40.0°C to 110.0°C |
|---|
Compliance & Certifications
- EU RoHS Compliant
- REACH Compliant
- DRC Status: DRC Conflict Free
| Type | Part Number | Manufacturer |
|---|---|---|
| FFF Alternates |
463R422000M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R422040M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R422050M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R422051M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R422052M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220CKM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220JAM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220JBM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220JEM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220JHM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
463R4220JMM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
C42P2225KBSC000
|
Faratronic |
| FFF Alternates |
C42P2225KBSC450
|
Faratronic |
| FFF Alternates |
C42Q2225KBSC000
|
Faratronic |
| FFF Alternates |
C42Q2225KBSC450
|
Faratronic |
| FFF Alternates |
F863FL225K310ALW0L
|
Yageo |
| FFF Alternates |
F863FL225K310Z
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R422000M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R422040M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R422050M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R422051M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R422052M2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KE
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KF
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KG
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KL
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KN
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KP
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KQ
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KS
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KT
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM1KV
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220CKM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220DQM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220JAM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220JBM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220JEM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220JHM2K
|
Yageo |
| FFF Alternates |
R463R4220JMM2K
|
Yageo |
| Active Manufacturers |
Yageo
|
S7293 |
Pricing & Availability
Browse More
Risk Indicators
- Lifecycle: Med
- Environmental: Low
- Supply Chain: Med
Related Products
01016D103KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, …
Kyocera Avx
02013A0R3BAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 33.3333% +Tol, 33.3333% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000003uF, Surface Mount, …
Kyocera Avx
02013A100JAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00001uF, Surface Mount, …
Kyocera Avx
02013A100KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00001uF, Surface Mount, …
Kyocera Avx